Eurofox

Skvelý hornoplošník z dielne Slovenského výrobcu Aeropro

Základné informácie

Eurofox 912 je dvojmiestny ultra ľahký hornoplošník na trojkolesovom podvozku s riadeným predným kolesom, určený na výcvikové a rekreačné lietanie z dielne Slovenského výrobcu Aeropro. Trup je vyrobený z oceľových profilov, ktorý je pokrytý UV-rezistentnou textíliou. Sedadlá sú umiestnené v strednej časti trupu vedľa seba. Tvorí ich čalúnený laminátový skelet. Každé pilotné sedadlo je vybavené úplnými 3-bodovými bezpečnostnými pásmi uchytenými do priehradovej konštrukcie trupu. Batožinový priestor je umiestnený za sedadlami.

Pohonná jednotka

Lietadlo je poháňané motorom Rotax 912 s výkonom 75 kW. Tento vodou chladený motor je vo výrobe  25 rokov. S viac ako 40 000 vyrobenými kusmi a miliónmi nalietaných hodín je to najúspešnejšia pohonná jednotka pre ľahké lietadlá na svete. Tieto motory mimoriadne spoľahlivé a hospodárne, preto sú používané vo viac ako 90% všetkých vyrobených ľahkých lietadlách.

Spoľahlivosť

O kvalite lietadla svedčí aj fakt, že žiadny vyrobený EUROFOX za posledných 25 rokov nevykazuje žiadne štrukturálne zlyhanie akéhokoľvek druhu. Kvalita a dlhá životnosť lietadlu zaisťuje stále vyššiu obľúbenosť medzi pilotmi.

Cenník

Požičajte si lietadlo Eurofox 912 3k OM-FOX za skvelé ceny.
Cena je orientačná a uvádazaná vrátane DPH.

Jednorázové vypožičanie Preškolovanie / výcvik  
120€ / hod. 120€ / hod.  

Galéria