Cessna C-172

Lietajte s najúspešnejším lietadlom v histórií

Základné informácie

Cessna 172SP Skyhawk je štvorsedadlový jednomotorový hornoplošník určený primárne na výcvik a cestovanie. Poprvýkrát bolo toto lietadlo predstavené pod typovým označením 172 v roku 1956 a vzhľadom na počet vyrobených kusov, je najvyrábanejším lietadlom na svete. Podľa štatistík roku 2015 bolo týchto lietadiel spolu vyrobených viac ako 43000 kusov.

Výrobcom je americká firma Cessna (skupina Textron Aviation). Náš exemplár je najnovším variantom s označením 172SP a je vybavený navigačnými prístrojmi Garmin G1000 a autopilotom Bendix-King KAP140.

Lietanie s C-172

Pri použití ako cestovného lietadla pilot a maximálne traja cestujúci prekonajú vzdialenosť viac ako 1000km bez medzipristátia, pri bežnej cestovnej rýchlosti okolo 200km/h, vo výške 3km nad zemou.

Vzlet a pristátie je možné aj na krátkych a trávnatých letiskách, čo znamená, že sa dostanete bližšie k cieľu cesty. Prakticky to znamená, že do Holandska a Belgicka sa dostanete za 5 hodín, do väčšiny miest v Nemecku a Švajčiarsku za 3 až 4 hodiny a k moru na Istriu do troch hodín letu.

Pri použití ako výcvikového lietadla je možné okrem bežného výcviku VFR lietať aj podľa pravidiel letu podľa prístrojov (IFR).

Cenník

Požičajte si lietadlo Cessna C-172 D-ENTA za skvelé ceny.
Cena je orientačná a uvádazaná vrátane DPH.

Jednorázové vypožičanie Preškolovanie / výcvik  
240€ / hod. 240€ / hod.  

Galéria