Cessna C-150

Jeden z najvyrábanejších a najobľúbenejších ľahkých hornoplošníkov

Základné informácie

Cessna C-150 je jedným z najvyrábanejších a najobľúbenejších ľahkých hornoplošníkov. Vďačí za to príjemným letovým charakteristikám a výbornej ovládateľnosti. Toto dvojmiestne lietadlo je primárne určené pre základný výcvik, výborne sa však hodí aj na pokračovací výcvik, alebo „time building“ – získavanie potrebných skúseností pre ďalšie licencie. Náš model, C150M je posledný model typu C150 označovaný tiež ako Commuter II.

Lietanie s C-150

Cessna 150 je jednoduchá a robustná, preto ovládanie lietadla pôsobí pokojne a veľmi príjemne. Z týchto dôvodov sa stala jedným z najpopulárnejších výcvikových lietadiel. Viditeľnosť z kabíny je vďaka dostatočne veľkému preskleniu veľmi dobrá. Vzhľadom na svoju nízku hmotnosť je lietadlo je citlivejšie na turbulencie. Model M však disponuje úpravami, ktoré tento jav potláčajú na minimálnu možnú úroveň. Jednou z úprav je napríklad zväčšenie chvostovej plochy o 15%, čo výrazne zlepšilo ovládanie lietadla pri silnejšom bočnom vetre.

Bezpečnosť

Lietadlo je dobre ovládateľné aj v krízových situáciách akými sú Power-on and power-off stalls. Základné techniky návratu lietadla z plochej vývrtky sú tiež veľmi účinné.

Cenník

Požičajte si lietadlo Cessna C-150 OM-ESX za skvelé ceny.
Cena je orientačná a uvádazaná vrátane DPH.

Jednorázové vypožičanie Preškolovanie / výcvik  
140€ / hod. 140€ / hod.  

Galéria