Cruiser PS-28

Najvyšší štandard pre letecký výcvik u nás

Základné informácie

Lietadlo PS 28 Cruiser disponuje certifikátom EASA. Tento celokovový dolnoplošník je učený predovšetkým pre športové a  komfortné lietanie. Disponuje priestrannou kabínou so zdvojeným riadením a najmodernejšou avionikou. Vďaka precízne spracovanej konštrukcii a dizajnu je lietadlo výborne ovládateľné aj pri dynamických letoch. Maximálna vzletová hmotnosť lietadla je MTOW 600kg.

Pohonná jednotka

PS 28 Cruiser je štandardne poháňaný motorom Rotax 912 s výkonom 100 koní a vďaka jeho skvelým aerodynamickým vlastnostiam dosahuje rýchlosť až 220 km/h, s doletom až 1100 km a schopnosť letieť na plnú nádrž až 6 hodín.

Prístroje

Lietadlo je vybavené tzv. full glass cockpit. Tvoria ho dve LCD obrazovky Dynon SV-D1000 SkyView 10” určené na zobrazenie letových, motorových a navigačných údajov. Pre plánovanie letu a GPS navigáciu je vyhradený GPS/FMS systém Garmin 795. Rádiovú komunikáciu zabezpečuje COM/NAV rádiostanica Garmin SL30. Systém Skyview zároveň poskytuje funkciu autopilota, GPWRS systém varovania pred nárazom do zeme a slúži tiež ako odpovedač v XPNDR-S móde pre určenie polohy, rýchlosti a výšky letu.

Cenník

Požičajte si lietadlo Cruiser PS-28 OM-ARX za skvelé ceny.
Cena je orientačná a uvádazaná vrátane DPH.

Jednorázové vypožičanie Preškolovanie / výcvik  
140€ / hod. 140€ / hod.  

Galéria